Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 18:46
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kraj
20 Lutego, 2019

Kępno: Postulują sfinansowanie szczepień przeciwko HPV.

Kępińska .Nowoczesna zamierza skierować do Rady Miejskiej interpelację o zajęcie się projektem uchwały w sprawie sfinansowania przez samorząd Gminy Kępno szczepień przeciwko wirusowi HPV, będącego najczęstszą przyczyną zachorowań na raka szyjki macicy.

O inicjatywie złożenia projektu uchwały w tej sprawie poinformowali w Kępnie poseł .Nowoczesnej Adam Szłapka oraz przewodniczący kępińskiego Koła ugrupowania Marcin Tyc.
- Na razie jesteśmy jeszcze na etapie szacowania kosztów, natomiast na przykładzie Ostrowa Wielkopolskiego i miast, gdzie te szczepienia przez Rady Miasta już są wprowadzane, możemy wykoncypować, że mniej więcej są to koszty około 60-100 tysięcy złotych, aby zaszczepić jeden rocznik czy dzieci w wieku 11-13 lat w naszej gminie. To jest naszym celem na najbliższe tygodnie, aby ta uchwała pojawiła się w Radzie Miasta – tłumaczył M. Tyc, wskazując też na wysoką skuteczność takich szczepień. - Jest to inwestycja w przyszłość naszych dzieci, przyszłość naszego społeczeństwa i myślę, że Rada Miasta przychyli się do naszego postulatu.

~ bem

Więcej w nr 8 (1314) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!