Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2019, 19:10
Dziś 20°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
14 Listopada, 2018

Kępno: Polsko-hiszpańsko-włoski projekt z dofinansowaniem

Projekt zatytułowany „Wszyscy żyjemy w świecie cyfrowym” uzyskał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ i przez 2 lata realizowany będzie przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie.

W roku szkolnym 2018/2019 ZSP nr 1 w Kępnie ponownie uzyskał dofinansowanie na realizację projektu unijnego, który tym razem adresowany jest do uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego nr II w Kępnie. Koordynatorem projektu jest Ewa Kowalczyk-Mikołowska, a jego celem - podniesienie kompetencji językowych wśród młodzieży, poznanie nowych kultur, wymiana doświadczeń oraz poznanie nowych zagranicznych przyjaciół. Projekt będzie realizowany przez dwa lata wspólnie z uczniami z Toledo (Hiszpania) oraz Piacenzy (Włochy). Udział weźmie w nim 20 uczniów z każdej szkoły. W trakcie trwania projektu zaplanowane są trzy mobilności. W lutym 2019 r. uczniowie z Kępna wraz z uczniami z Włoch pojadą do Hiszpanii, w październiku 2019 r. partnerzy projektu odwiedzą Kępno, natomiast w marcu 2020 r. wspólnie z Hiszpanami młodzież z ZSP nr 1 pojedzie do Włoch.
Odbyło się już pierwsze spotkanie koordynatorów, zorganizowane w Kępnie od 14 do 17 październik 2018 r. Spotkanie było doskonałą okazją dla uczestników przedsięwzięcia do bezpośredniej wymiany pomysłów i omówienia strategii realizacji projektu. Efektem prac w trakcie spotkania było również uzgodnienie szeregu spraw związanych z zarządzaniem projektem, takich jak uszczegółowiony harmonogram realizacji projektu i zasady składania okresowych sprawozdań finansowych. Koordynatorki miały okazję spotkać się z uczestnikami projektu i dyrekcją szkoły.
- Mamy nadzieję, że projekt będzie okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych, poznania nowych kultur, nawiązania nowych przyjaźni i spędzenia czasu w miłej grupie międzynarodowej – podkreślają realizatorzy projektu z ZSP nr 1 w Kępnie.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!