Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 01:54
Dziś 19°C
Jutro 16°C
Kraj
2 Września, 2021

Kępno: Pociągiem do Wrocławia w pół godziny

„Szprychą” z Wrocławia przez Kępno do Warszawy w mniej niż 2 godziny.

Zakończyły się konsultacje korytarzy nowych linii kolejowych, które mają powstać w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Jedna ze „szprych” połączy Wrocław w linii prostej z Warszawą i w drugą stronę z Czechami.
12 szlaków i 10 szprych
Znamy już więcej szczegółów dotyczących rozbudowy sieci kolejowej. Spółka Centralny Port Komunikacyjny zaprezentowała bowiem projekt Strategicznego Studium Lokalizacyjnego.
Inwestycje kolejowe CPK to łącznie prawie 1800 km nowych linii, które mają powstać do końca 2034 r. Dla ponad 500 km z nich prace przygotowawcze już trwają. Pierwsze roboty budowlane mają się rozpocząć już za trzy lata. Na Program Kolejowy CPK składa się w sumie 12 tras kolejowych, w tym 10 tzw. „szprych” prowadzących z różnych regionów Polski do Warszawy i CPK. Łącznie to 30 zadań inwestycyjnych i 1789 km nowych linii kolejowych, których inwestorem jest Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

~ m

Więcej w nr 34 (1443) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!