Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:21
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Sport
16 Maja, 2018

Kępno: Pingpongiści rywalizowali o Puchar Burmistrza

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie, rozegrano III Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. W zawodach wzięli udział amatorzy z województw wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego oraz zrzeszeni z GUKS Byczyna, UKS Prosna Grabów, KTS Sieradz, którzy rywalizowali w czterech kategoriach.

Turniej stał na wysokim, bardzo wyrównanym poziomie o czym może świadczyć fakt, że w finale rozgrywek o Superpuchar (dla 2 pierwszych zawodników w 3 męskich kategoriach) spotkali się zawodnicy, którzy nie wygrali swoich grup w tej kategorii. Najbardziej prestiżowy Superpuchar zdobył czołowy zawodnik IV-ligowego GUKS Byczyna Jakub Swerhun z Bolesławca, który w finale po zaciętej pięciosetowej walce zrewanżował się koledze klubowemu Pawłowi Gottfriedowi za porażkę w kategorii seniorów. Na potwierdzenie teorii o wyrównanym poziomie można przytoczyć kolejne przykłady. W meczach grupowych rozgrywek o Superpuchar weterani okazali się lepsi od seniorów. Jan Kasendra z Kępna pokonał młodszego o 29 lat wspomnianego już zdobywcę Superpucharu Jakuba Swerhuna (GUKS Byczyna) 3:1, a Jerzy Ciekański wygrał ze zwycięzcą kategorii seniorów Pawłem Gottfriedem 3:0.

~ RED

Więcej w nr 20 (1275) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!