Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:45
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
7 Stycznia, 2021

Kępno: Pielęgniarskie 40 lat w służbie zdrowia

Od pierwszych dni pandemii ratownicy z kępińskiego pogotowia włączyli się do bezpośrednich działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Od początku pandemii lekarze i ratownicy medyczni włączyli się do bezpośrednich działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Już w marcu do akcji ruszyły karetki medyczne, będące w dyspozycji specjalistycznej jednostki ratownictwa medycznego szpitala w Kępnie. Służba ratownictwa medycznego, wyjeżdżała m.in. do pobierania wymazów od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i objętych kwarantanną domową. Oprócz tego medycy pomagają również w transporcie osób chorych i potencjalnie zarażonych do miejsc ich izolacji lub kwarantanny. - Od początku pandemii jesteśmy na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. W tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam ratować zdrowie i życie ludzkie, musimy zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa sanitarnego. Pomaga nam w tym sprzęt i wyposażenie do dezynfekcji, środki ochrony osobistej, z których korzystamy w czasie transportu chorych. Od niedawna mamy testy antygenowe, wykorzystywane do przesiewowego badania pacjentów w kierunku infekcji COVID-19. Stosowanie tych testów pomaga nam, przy zachowaniu pełnej ostrożności, podjąć dalsze decyzje związane z transportem chorych – informuje Janusz Blabuś, kierownik sekcji ratownictwa medycznego w Kępnie.

~ m

Więcej w nr 1 (1410) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!