Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:33
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
12 Września, 2018

Kępno: Piąta edycja „Planszostrady” przed nami

Kępiński Ośrodek Kultury oraz Kępiński Klub Gier Planszowych zapraszają wszystkich - małych i dużych - poszukujących wyzwań i rozrywki na najwyższym poziomie do udziału w V Kępińskim Festiwalu Gier Planszowych „Planszostrada”.

Festiwal zaplanowany został na 22 i 23 września. Odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kępnie w godzinach od 10:00 do 20:00 (w sobotę) oraz od 10:00 do 18:00 (w niedzielę). Co ważne - wstęp na imprezę jest wolny!
Wydarzenie promuje spędzanie czasu bez komputera, za to w towarzystwie prawdziwych międzyludzkich emocji. Każdy, kto odwiedzi festiwal może bezpłatnie (tak jak w czytelni biblioteki) wypożyczyć grę i zagrać w nią z innymi gośćmi przy stoliku. Wypożyczalnia i stoliki do grania będą mieściły się w sali gimnastycznej szkoły. Gwarantowany jest duży wybór gier – spośród ponad 200 tytułów z klubowej wypożyczalni.
Program festiwalu obejmuje także konkursy (w tym eliminacje Mistrzostw Polski w grę „Potwory w Tokio” oraz Turniej Międzyszkolny), w których można wywalczyć wartościowe nagrody oraz codzienne losowanie gier planszowych.
Nowością są prelekcje oraz warsztaty o tematyce planszówkowej: „Polskie Autorskie Karty - robienie gier na wesoło!” oraz „Gry karciane od kuchni” (prowadzący: PAK Games, sobota, godz.14:00 oraz 17:00, sala multimedialna/turniejowa).
Po raz pierwszy przygotowana zostanie sala RPG (dla fanów i osób zainteresowanych Role Playing Games), czyli gier fabularnych. - Będziemy prowadzili sesje dla nowicjuszy i nie tylko, którzy chcieliby wkroczyć w świat przygody – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. - Udostępniamy salkę także dla grup zorganizowanych – zapisy prowadzi kolega na profilu RPG „Planszostrada” na Facebooku.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 37 (1292) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!