Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:52
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kępno
28 Października, 2021

Kępno: Park Starościański będzie rewitalizowany

Podpisana została umowa na rewitalizację Parku Starościańskiego. Pawilon wystawowy, pergola z czytelnią i miniplacem zabaw oraz ogród sensoryczny to tylko niektóre atrakcje zaplanowane w nowym parku.

20 października br. burmistrz miasta i gminy Kępno, Piotr Psikus, w obecności wicemarszałka województwa wielkopolskiego, Wojciecha Jankowiaka, podpisał umowę na rewitalizację Parku Starościańskiego. Ze strony wykonawcy umowę podpisała Barbara Sowa, reprezentująca firmę „Elektromex” Sp. z o.o. z siedzibą w Kępnie. Wykonawca inwestycji został wyłoniony w drodze postępowania przetargowego. Wszystkie roboty budowlane prowadzone będą w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość kontraktu wynosi 3.321.000,00 zł, z czego 2.104.128,60 zł to unijna dotacja. Rewitalizacja terenu, podobnie jak rewitalizacja synagogi, biblioteki oraz Parku Miejskiego, możliwa jest dzięki środkom zewnętrznym – 14.024.473,62 zł – pozyskanym w formie dotacji z Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Termin wykonania wszystkich prac w Parku Starościańskim wynosi 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. - Cieszę się, że zadanie to będzie realizowane przez kępińską firmę. Inwestycja ta może powstać dzięki ogromnym środkom z dotacji – nie zmarnujemy ich, wydamy je w 100% zgodnie z przeznaczeniem i obiekt ten będzie kolejną dumą i satysfakcją – podkreślił burmistrz P. Psikus.

~ KR

Więcej w nr 42 (1451) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!