Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antonii, Ignacego, Wiktora 18 Października 2021, 09:22
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Kępno
1 Lipca, 2021

Kępno: Pamiętali o bohaterach

Kibice „Lecha” z Kępna na obchodach 65. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 w stolicy Wielkopolski.

Kibice „Lecha” Poznań 28 czerwca br. uczcili pamięć bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956. Zostały złożone kwiaty oraz odpalone znicze, odśpiewano hymn Polski, a na koniec niebo nad placem Mickiewicza rozświetliły race.
Jeśli my nie będziemy kultywować pamięci tych, którzy walczyli o naszą wolność, to za parę lat nikt nie będzie o nich pamiętał. Zapalone znicze to symbol życia. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy z Wielkopolski, jesteśmy dumni z tego, że tutaj jesteśmy, a dlatego możemy tutaj być, bo 65 lat temu to oni nam wolność wywalczyli. Pamiętanie o tych wydarzeniach to nasz obowiązek. kibice z Kępna wraz z innymi uczestnikami uroczystości rozciągnęli biało-czerwoną fanę „Bóg-Honor-Ojczyzna FC Kępno”, odpalili race i zaśpiewali hymn narodowy. Chwała bohaterom!

~ Zbigniew Wełdziński

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!