Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 07:03
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kępno
8 Marca, 2018

Kępno: Paliło się w supermarkecie

Pożar w magazynie supermarketu „DINO” na Os. 700-lecia w Kępnie.

3 marca br., o godz. 6.37, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie dotarło zgłoszenie o pożarze w magazynie supermarketu „DINO” na Os. 700-lecia w Kępnie. - Po dojeździe na miejsce strażacy, po odłączeniu energii elektrycznej w obiekcie, przystąpili do działań gaśniczych. Podano dwa prądy wody na palący się towar w magazynie sklepu. Następnie nadpalone materiały wyniesiono na zewnątrz i dogaszono. Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych – poinformował rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak.
Do ugaszenia pożaru w dużej mierze przyczynili się także pracownicy sklepu, którzy walczyli z ogniem tuż po jego pojawieniu się. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – pracownicy opuścili budynek przed przybyciem straży. Nie było też konieczności ewakuacji klientów marketu, ponieważ o tej godzinie sklep był jeszcze pusty.
Po sprawdzeniu obiektu kamerą termowizyjną i braku zagrożenia działania zakończono. Na miejscu działały 3 zastępy z JRG Kępno oraz OSP Kępno.
Straty wyceniono wstępnie na około 100.000 zł.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!