Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 03:13
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Kępno
8 Stycznia, 2020

Kępno: Orszak przeszedł ulicami Kępna

V Orszak Trzech Króli w Kępnie wpisał się w liczbę 893 miejscowości w Polsce i na świecie, organizujących podobne wydarzenie.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskich obrzędów, na które składa się m.in. kolędowanie i prezentowanie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Orszak jest symbolem drogi, jaką przebyli biblijni Mędrcy ze Wschodu, którzy zmierzali do Betlejem, aby tam oddać cześć Nowonarodzonemu. 6 stycznia br., w święto Objawienia Pańskiego, zwanego inaczej Świętem Trzech Króli, orszaki przeszły ulicami 872 polskich miejscowości w Polsce i 21 miast poza granicami naszego kraju. Hasło tegorocznego orszaku to „Cuda, cuda ogłaszają!”.
Kępińska uroczystość Trzech Króli rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Marcina, gdzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie wystawili jasełka, przygotowane przez siostrę Karolinę i Bogdana Giebla.

~ KR

Więcej w nr 2 (1359) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ MAGISTER
2020-01-10  /  01:56

To super fajne wydarzenie w Naszym regionie i nie tylko.