Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 03:31
Dziś 19°C
Jutro 16°C
Kępno
26 Sierpnia, 2021

Kępno: Opozycja chce zahamowania procesu inwestycyjnego

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kępnie, która odbyła się 12 sierpnia br., rozmawiano o planowanej budowie obiektu wielofunkcyjnego.

Temat budowy wielosezonowego obiektu wielofunkcyjnego pojawił się rok temu. Inwestycja ma kosztować w sumie około 8 milionów złotych. Gmina Kępno otrzymała na ten cel dofinansowanie zewnętrzne z Ministerstwa Kultury i Sportu w wysokości 2,3 milionów złotych. Pozostała część pokryta zostanie z budżetu Gminy, na co zabezpieczono już środki. Pomysł poparli wówczas niemal wszyscy radni. Teraz, kiedy część radnych przeszła do opozycji, również ta kwestia uległa zmianie. Podczas sesji radny Szymon Szczęsny złożył formalny wniosek o „wstrzymanie procedur przetargowych do czasu przygotowania kosztorysu inwestorskiego i programu funkcjonalno-użytkowego funkcjonowania lodowiska w okresie 12 miesięcy”. Wywołało to wiele emocji, ponieważ niebawem miał zostać ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. - To działanie na szkodę gminy i wysoko niegospodarne. Opóźnienie inwestycji może spowodować wzrost kosztów inwestycji, a także niewywiązanie się przez samorząd gminy Kępno, za który odpowiadam, z umowy podpisanej z Departamentem Ministerstwa Kultury i Sportu, który wsparł inwestycję dofinansowaniem. Podjęcie takiej opinii świadczy o braku elementarnej wiedzy i jest podejściem typowo politycznym, dążącym do uniemożliwienia realizacji tego zadania. Zgadzam się z sugestią radnego Szczęsnego o przekazaniu większej ilości informacji dotyczących kosztorysu i funkcjonowaniu obiektu. Takie dokumenty posiadamy, bo inaczej nie moglibyśmy ogłaszać procedury przetargowej. Jest to oczywiste dla kogoś, kto chociaż spróbował pracy w samorządzie. Do każdego przetargu musi być przecież opracowany kosztorys – powiedział burmistrz Piotr Psikus.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 33 (1442) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!