Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bonifacego, Kiry, Waltera 5 Czerwca 2020, 13:33
Dziś 14°C
Jutro 13°C
Kultura i oświata
9 Października, 2019

Kępno: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła - powiedziała nasza noblistka - Wisława Szymborska. Znając zalety i korzyści, płynące z czytania, w Polsce od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, o którym nie zapomniano w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie.

Święto głośnego czytania zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie zalet głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Szewczyk Dratewka”, „Kozucha Kłamczucha”, „Kto mi dał skrzydła?”.
27 września 2019 r. Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie zorganizowała po raz piąty w szkole głośne czytanie. Tego dnia nauczyciele poświęcili 2-3 minuty lekcji na przeczytanie uczniom dowolnego fragmentu, np. z wybranej pozycji współczesnej. - Akcja przybierała różne formy, na przykład młodzież z kl. II TA wraz z nauczycielem Bogumiłą Słowikowską „wyszła” z klas i czytała w szkolnym plenerze - mówi Danuta Wabnic, organizatorka szkolnej akcji. Cieszy fakt, że książka wraca do szkół i odzyskuje tam swoje dawne miejsce.

~ gg

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!