Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Damiana, Romana, Romany 24 Lutego 2020, 02:29
Dziś 11°C
Jutro 5°C
Powiat
6 Lutego, 2020

Kępno: O finansach, kadrze, programach dla pacjentów i koronawirusie

W piątek, 31 stycznia 2020 r., w kępińskim szpitalu zorganizowana została konferencja prasowa.

W piątkowym spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie Beata Andrzejewska, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych Marian Olejniczak oraz zastępca dyrektora ds. medycznych lek. Zbigniew Bera.
Konferencja rozpoczęła się od omówienia sytuacji finansowej szpitala w Kępnie.
- Jak powszechnie wiadomo, sytuacja finansowa szpitali, zwłaszcza powiatowych, jest ogólnie bardzo zła. Mówi się o 98% szpitali powiatowych, które odnotowują pogorszenie wyników finansowych - mówiła dyrektor B. Andrzejewska. - Możemy się pochwalić, że nasz wynik finansowy, strata jest co prawda ujemna i wynosi około 4 mln zł, ale jest zdecydowanie niższa niż w roku ubiegłym i zdecydowanie niższa od prognozowanej na ten rok. A prognozowana była na przeszło 6 mln zł – podkreśliła.

~ bem

Więcej w nr 6 (1363) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!