Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 5 Sierpnia 2020, 04:14
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Powiat
25 Października, 2019

Kępno: Nowy nieoznakowany radiowóz w kępińskiej komendzie

W minioną sobotę kępińscy funkcjonariusze z pomocą nieoznakowanego radiowozu wyciągnęli konsekwencje w postaci mandatów wobec prawie 20 kierujących.

Od 16 października br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie mają do dyspozycji nowy, nieoznakowany radiowóz, wyposażony w wideorejestrator.
- Pamiętajmy, że kierujący, którzy traktują drogę publiczną niczym tor wyścigowy, stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bardzo duże prędkości to gotowy przepis na drogową katastrofę, dlatego stanowczo reagujemy na tego typu zachowania – podkreślają mundurowi. Kępińscy funkcjonariusze codziennie zatrzymują wielu piratów drogowych, których zachowanie stanowi zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Agresywna jazda „na zderzak”, przekraczanie dozwolonej prędkości, zmiana pasa ruchu bez sygnalizowania manewru to gotowy przepis na doprowadzenie do tragedii, szczególnie przy dużych prędkościach. Jednak wielu kierowców nie dostrzega zagrożeń, jakie stwarzają w ruchu drogowym, zachowując się w taki sposób. Właśnie dlatego każdego dnia na drogi powiatu kępińskiego wyjeżdżają policjanci, którzy stanowczo i zdecydowanie reagują na każdy przejaw agresji i brak poszanowania obowiązujących przepisów. W walce z piratami drogowymi kępińskim policjantom pomoże nowy, nieoznakowany radiowóz, wyposażony w wideorejestrator.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 43 (1349) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!