Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 01:44
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
23 Marca, 2018

Kępno: „Nowe” otwarte dla gimnazjalistów

XIV Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie.

W piątek, 9 marca br., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie tradycyjnie otworzył swoje podwoje dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli.
Gości przywitała dyrektor szkoły Bogumiła Drobina, która zaprezentowała ofertę kształcenia, zasady rekrutacji oraz najważniejsze osiągnięcia placówki. Uczniowie i nauczyciele przedstawili możliwości kształcenia w nowym roku szkolnym w dwóch oddziałach liceum ogólnokształcącego oraz w ośmiu zawodach technikum.
Nowością w nadchodzącym roku będzie klasa mundurowa, w której uczniowie, oprócz realizacji zajęć obowiązkowych, będą odbywać szkolenie wojskowe i zdobywać umiejętności w zakresie sztuk walki. Ponadto będą uczestniczyć w obozach szkoleniowych, wycieczkach do jednostek służb mundurowych i innych zajęciach specjalistycznych.
Nauczyciele i uczniowie zaprezentowali również bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, takich jak np. zajęcia sportowe w zakresie różnych gier zespołowych, zespół instrumentalny, zespół wokalny, zespół teatralny, wolontariat, młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo i inne, a także dodatkowe przygotowania do egzaminów maturalnych i zawodowych.
Tego dnia w szkole unosiły się kuszące zapachy kulinarne, gdyż uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych nie tylko częstowali przygotowanymi wcześniej smakołykami (w tym roku dominowały soki owocowo-warzywne), ale również prezentowali proces przygotowywania potraw. O wyjątkowy wystrój szkoły zadbali przede wszystkim uczniowie, uczący się w zawodach technik architektury krajobrazu i technik organizacji reklamy.
Nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali gimnazjalistom Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP nr 1. W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły, z których najlepszy okazał się zespół z Gimnazjum w Trzcinicy. Ogłoszono też wyniki I Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Wolna i niepodległa”, skierowanego do klas gimnazjalnych.
W targach wzięło udział około 300 gimnazjalistów. Uczniowie ci uzyskali wszechstronne informacje, które na pewno ułatwią podjęcie decyzji, dotyczących wyboru ścieżki kariery zawodowej.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!