Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:28
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
13 Kwietnia, 2018

Kępno: Niezapomniane wojaże z „Małym Księciem”

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie zaprasza do włączenia się w inicjatywę o nazwie „Z książką w drodze”.

Jest to akcja promująca czytelnictwo i kępińską bibliotekę, w ramach której czytelnicy zachęcani są do zrobienia zdjęcia z egzemplarzem „Małego Księcia” w najbardziej znanych i charakterystycznych zakątkach całego świata.
- Jeśli ktoś z państwa wybiera się w podróż do ciekawego miejsca, zachęcamy do zgłoszenia się do biblioteki po specjalnie oznaczony egzemplarz „Małego Księcia”. Warto zarezerwować termin wcześniej, ponieważ książka jest jedna i przechodzi z rąk do rąk.. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone! - zachęcają organizatorzy akcji, zapewniając jednocześnie, że oferowany egzemplarz książki jest lekki, nie powinien zatem sprawiać kłopotów nawet w najdalszej wyprawie. - Chcemy, aby nasza książka dotarła w najdalsze zakamarki świata i zwiedziła ciekawe miejsca, by w ten sposób czytelnicy pomogli nam promować czytanie książek i bibliotekę.
Zdjęcia przysyłane przez czytelników zamieszczane są na mapie internetowej. Do tej pory książka z SBP była już m.in. w Peru, na Florydzie i w Rumunii, ale też w najpiękniejszych zakątkach Polski, takich jak Kazimierz Dolny, Sudety czy Nałęczów.
Wszystkie zdjęcia z podróży oraz mapa miejsc dostępne są na stronie: www.waszabiblioteka.pl w zakładce „Z książką w drodze”.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!