Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jakuba, Stefana, Romy 28 Listopada 2023, 19:39
Dziś -1°C
Jutro -2°C
Powiat
16 Listopada, 2022

Kępno: Niech nam żyje Niepodległa!

Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku była to już 104. rocznica odrodzenia wolnej Polski po 123 latach przebywania pod zaborami.
Świętowanie w Kępnie rozpoczęto podczas Patriotycznego Muzykowania, które miało miejsce 10 listopada br. w Domu Katolickim. To już trzecia odsłona tego wydarzenia, organizowanego przez Powiat Kępiński. Podczas niego wybrzmiały utwory o tematyce niepodległościowej i patriotycznej, zaprezentowane przez osiem chórów. Był to czas przepełniony radością ze wspólnego muzykowania z nutą patriotycznej refleksji. Prowadząca Jolanta Jędrecka charakteryzowała historię powstania pieśni oraz ich tło historyczne. Wykonywane pieśni pochodziły z różnych epok historycznych, a koncert zakończony został wyjątkową pieśnią „Modlitwa o pokój” Norberta Blacharza, którą zaśpiewał Powiatowy Chór Dziecięcy „Con Brio”.

~ KR

Więcej w nr 46 (1505) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!