Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:37
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Kępno
11 Stycznia, 2018

Kępno: Nastrojowe kolędowanie u św. Marcina

Koncert kolęd w wykonaniu Krystyny Giżowskiej.

W niedzielny wieczór, 7 stycznia br., w murach kępińskiej świątyni zabrzmiał jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki. Dla licznie przybyłych wystąpiła Krystyna Giżowska, która zaśpiewała znane pastorałki i kolędy oraz największe przeboje sprzed lat. Artystka wystąpiła na zaproszenie burmistrza miasta i gminy Kępno oraz Kępińskiego Ośrodka Kultury.
Piosenkarka o nieprzeciętnym talencie i wyjątkowym głosie urzekła publiczność nastrojowymi kolędami i piosenkami świątecznymi. Wspólnie śpiewano: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Hej kolęda, kolęda” czy „Pada śnieg”. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć także największych przebojów, które artystka śpiewała wraz z publicznością: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”.
K. Giżowskiej towarzyszył akompaniament Marka Lewandowskiego oraz poetyckie prezentacje Filipa Borowskiego. Artyści pokazali, że muzyka nie tylko leczy duszę, ale i przywołuje najpiękniejsze wspomnienia. Za wspaniałą atmosferę publiczność nie szczędziła braw. Nastrojowy i pełen magii koncert dopełniły gratulacje i podziękowania, które K. Giżowska odebrała od burmistrza Piotra Psikusa i proboszcza ks. Jerzego Palpuchowskiego.

~ Oprac. KR

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!