Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 23:20
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
16 Stycznia, 2020

Kępno: Muzyka i literatura zainspirowały młodych plastyków

W auli Liceum Ogólnokształcącym nr I w Kępnie odbyła się gala podsumowująca IX Powiatowy Konkurs Plastyczny pod Patronatem Starosty Kępińskiego pn. „Muzyka w klasycznej literaturze polskiej”.

Organizatorami wydarzenia były: Biblioteki Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kępińskiego oraz PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu Filia w Kępnie.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Miał na celu uwrażliwienie młodzieży na przenikanie się sztuk – muzyki, literatury i plastyki, zaprezentowanie talentów plastycznych oraz promocję czytelnictwa wśród uczniów.
Pierwszym etapem była merytoryczna oraz artystyczna ocena zgłoszonych prac. Do komisji konkursowej wpłynęło ich 21. Wykonane były różnymi technikami, za pomocą ołówka, pasteli, farb, kredek, pisaków, w większości na papierze o różnych formatach, a jedna - na płótnie. Znalazł się też plakat zaprojektowany w programie graficznym.

~ Info.: PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu Filia w Kępnie

Więcej w nr 3 (1360) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!