Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 13:41
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
1 Sierpnia, 2019

Kępno: Muzyczny piątek z chórem „Jutrzenka”

Jest kolejny piątek upalnego lata 2019 roku. Na kępińskim Rynku rozpoczyna się magiczny wieczór w ramach „Muzycznego lata”, organizowany przez Kępiński Ośrodek Kultury. Na deskach estrady wystąpili tym razem artyści chóru „Jutrzenka”.

Chórzyści już od 30 lat dostarczają ludziom niezapomnianych wrażeń muzycznych, ich śpiew jest dla wielu formą terapii i rehabilitacji. Na licznych koncertach nie brakuje na widowni wzruszeń i łez. Słuchacze są zauroczeni śpiewem „Jutrzenki”, dla melomanów to prawdziwa uczta duchowa, a dla chórzystów radość i satysfakcja.
Na piątkowy występ złożyło się 12 utworów, w których wyśpiewano miłość do naszego miasta Kępna. Ukazano piękno ojczystej ziemi, pokazano, jak trzeba kochać i cenić życie, by z każdym dniem było wspanialsze.
Powoli zapadał zmrok, a chór zaśpiewał znany utwór „Bella, bella donna” opowiadający o miłości, marzeniach i tęsknotach. Koncert chóru dobiegał końca, dyrygentka Cecylia Płaza podziękowała licznej publiczności za wspólnie spędzony wieczór, życzyła wszystkim zdrowia, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do radości i uśmiechu.

~ Beata Michalczyk

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!