Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 18:21
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
23 Września, 2020

Kępno: Muzeum wykreowane

11 września br. w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach projektu pt. „Muzeum Wykreowane programu grantowego Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

W ramach przyznanego grantu muzeum zorganizowało szereg zajęć skierowanych do wybranych grup. Podczas tego wydarzenia uczestnicy wykazali się niesamowitą kreatywnością i zaangażowaniem. Był to czas refleksji na temat barier, jakie napotykamy w kulturze oraz pogłębiania wrażliwości w odbiorze sztuki.
Pierwszą grupą, która miała okazję wysłuchać wykładu pt. „Polski język migowy – odrębny, piękny, dyskryminowany” była młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Kępnie. Weronika Szymańska, która wygłaszała wykład jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i obecną studentką filologii polskiego języka migowego również na tym uniwersytecie. Wykład rozpoczął się krótkim wprowadzeniem do tematyki języka migowego. Następne aspekty, które zostały poruszone to między innymi środowisko Głuchych, sztuka Głuchych a także bariery, z którymi spotykają się osoby niepełnosprawne.

~ Patrycja Waloszczyk

Więcej w nr 39 (1396) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!