Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 12:31
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
21 Marca, 2018

Kępno: Młodzież zachwyciła w obcojęzycznym repertuarze

6 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Zgromadzona w auli liceum publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu kępińskiego. Obok wokalistów i muzyków z LO nr I wystąpili też utalentowani uczniowie dwóch kępińskich szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Popisy wokalne i instrumentalne oceniało jury w składzie: Yevhen Andruschak - muzyk, kompozytor i instruktor muzyki w Domu Kultury w Sycowie, Dariusz Baranowski - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska - nauczycielka języka angielskiego w LO nr I.
Decyzją jury pierwsze miejsce wyśpiewał w znakomitym stylu Hubert Ceglarek z LO nr I („Ordinary People”). Dwa drugie miejsca zdobyli: Joanna Majchrowska z ZSP nr 1 („All I ask”) oraz Michał Krawiec z LO nr I („Ordinary Love”). Również trzecie miejsce przyznano dwóm nastrojowym utworom w wykonaniu Natalii Moś, której akompaniowała na gitarze Aleksandra Domal z LO nr I („People help the People”) oraz Martyny Jagieniak z ZSP nr 1 („Dask till Dawn”).
Wicestarosta Grażyna Jany wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom nagrody ufundowane przez współorganizatora konkursu Starostwo Powiatowe w Kępnie. Były to jak co roku talony pieniężne, które można zrealizować w wybranych sklepach.
Organizatorami konkursu były nauczycielki LO nr I: Małgorzata Kopacka i I. Maciejewska. - Uważam tegoroczny konkurs za bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki, a publiczność świetnie się bawiła – zaznacza I. Maciejewska. - W roli prowadzących w języku angielskim i niemieckim bardzo dobrze spisali się uczniowie klas pierwszych - Maja Stawicka z klasy 1b i Seweryn Błach z klasy 1a.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!