Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:27
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
12 Kwietnia, 2018

Kępno: Młodzi znają zasady BHP

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pn. „Bezpiecznie od startu” dla uczniów klas rzemieślniczych.

Corocznie organizowany konkurs z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy pn. „Bezpiecznie od startu” cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. Uczniowie klas zawodowych odbywają zajęcia praktyczne w zakładach rzemieślniczych na terenie powiatu kępińskiego i jako pracownicy młodociani powinni znać prawo pracy oraz zasady dotyczące bezpiecznego wykonywania pracy na swoim stanowisku.
XVIII eliminacje cechowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy odbyły się 26 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. Patronem przedsięwzięcia są Związek Rzemiosła Polskiego, Główny Inspektorat Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy i Minister Edukacji Narodowej. Konkurs organizowany jest przez Ewę Jobczyk i Dorotę Tokarek, a z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Kępnie – kierownika biura Cechu Marka Wróbla.
Prowadzony już od osiemnastu lat konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Przedsięwzięcie jest zatem adresowane do uczniów rzemiosła, czyli młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników.
Dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk powitał organizatorów i uczestników zmagań. Eliminacje zgromadziły w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego 35 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej. Młodzież otrzymała do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, składający się z dwóch części: z zakresu prawa pracy i zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy – ogółem 40 pytań i tyleż punktów do zdobycia.
Jury w składzie: M. Wróbel, E. Jobczyk i D. Tokarek po sprawdzeniu prac wyłoniło zwycięzców. Najwyższą lokatę zdobył Patryk Piasecki (klasa III a, tapicer, praktyka w fabryce mebli „Piaski”), drugie miejsce zajął Patryk Olejniczak (klasa III a, tapicer, praktyka w „Meble Kaczorowski” w Laskach), a na trzecim miejscu uplasował się Patryk Ruzik (klasa I e, stolarz, praktyka w „GiB Meble”).
Nagrody w postaci bonów pieniężnych, ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych w Kępnie, wręczył M. Wróbel. Wyłonieni zwycięzcy reprezentowali Cech w etapie regionalnym konkursu, który odbył się 10 kwietnia br. w Kaliszu.

~ Dorota Tokarek

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!