Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 16:41
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
13 Czerwca, 2019

Kępno: Młode ratowniczki z Kępna mistrzyniami Polski

Finał XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK Polski Czerwony Krzyż.

W tym roku Polski Czerwony Krzyż świętuje swoje 100-lecie. Jednym z elementów świętowania był Finał XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbywały się od 6 do 8 czerwca br. w Płocku.
W rywalizacji nie tylko Kępno, ale i całą Wielkopolskę, reprezentowała drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr I im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie w składzie: Karolina Krzywiecka (kapitan), Matylda Polańska, Ewelina Dąbrowska, Vanessa Długowska, Bogumiła Pruchnicka i Kinga Brylak (rezerwowa) pod opieką Edyty Rybczyńskiej.
Rywalizacja odbywała się 8 czerwca br. na Starówce, Wzgórzu Tumskim i nadwiślańskich pobrzeżach – na zawodników czekało 16 stacji z różnorodnymi sytuacjami. Uczestnicy zmierzyli się z różnymi przypadkami urazów oraz zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego, z jakimi można spotkać się na co dzień, jak wypadek komunikacyjny, pożar, upadek z wysokości, podtopienie, bójki i wielu innych. Wytrzeźwienie, odma, uraz oka, głowy czy postępowanie z osobą w stanie nagłego zatrzymania krążenia to tylko kilka z wyzwań, przed jakimi stanęli zawodnicy. Najciekawszym zadaniem okazało się przeniesienie w czasie do 1914 r. – okresu wojny, gdzie funkcjonowały szpitale polowe, a sprzęt, wiedza i możliwości były znacznie ograniczone. Zawodnicy mogli używać tylko rzeczy dostępnych w tamtych czasach. Bez użycia apteczek należało udzielić pomocy 5 rannym żołnierzom.

~ KR

Więcej w nr 24 (1330) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!