Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 21:14
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kępno
28 Lipca, 2021

Kępno: Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie o łącznej wartości blisko 1 mln zł trafi do 23 jednostek samorządowych z regionu.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wiosną bieżącego roku przeprowadził kolejny nabór wniosków w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych pn. „Deszczówka”. Dzięki uczestnictwie w programie jednostki samorządu terytorialnego z Wielkopolski możliwe jest uzyskanie dotacji na wykonanie inwestycji zbierającej i gromadzącej wody opadowej z dachów budynków użyteczności publicznej i wykorzystania jej do celów nawodnieniowych. Głównym celem programu jest promocja działań zapobiegających skrajnym stanom pogodowym poprzez retencjonowanie i odpowiednie zagospodarowanie wody opadowej tj. do nawadniania terenów zielonych.

~ m

Więcej w nr 29 (1438) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!