Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Pankracego, Renaty, Ryszarda 4 Kwietnia 2020, 06:38
Dziś 7°C
Jutro 8°C
Powiat
15 Stycznia, 2020

Kępno: Mamy kolejny rekord!

Rekordową kwotę blisko 197 tys. zł udało się zebrać kępińskiemu Sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tracie niedzielnego 28. Finału WOŚP zorganizowanego pod hasłem „Wiatr w żagle”.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, ze szczególnym uwzględnieniem takich dziedzin medycyny dziecięcej, jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Tradycyjnie już do zbiórki aktywnie włączył się powiat kępiński. - W Kępnie Orkiestra gra od pierwszego Finału, z tym, że za pierwszym razem pieniądze, które zebraliśmy, przekazaliśmy bezpośrednio oddziałowi dziecięcemu kępińskiego szpitala. Była to wówczas nowa ogólnopolska inicjatywa i nie byliśmy pewni, jak te pieniądze przez WOŚP zostaną spożytkowane. Okazało się, że Fundacja Jurka Owsiaka działa bez zarzutu i w kolejnym roku zbieraliśmy już wspólnie - przypomina szef kępińskiego Sztabu WOŚP Wiesław Walas.

~ bem

Więcej w nr 3 (1360) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!