Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Kariny, Olgi 11 Lipca 2020, 19:43
Dziś 13°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
14 Listopada, 2019

Kępno: Listopadowa lekcja historii i patriotyzmu

W piątek, 8 listopada 2019 r., w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie odbyła się powiatowa uroczystość zorganizowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W uroczystej akademii, zorganizowanej dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego, a także zaproszeni goście, dyrektorzy szkół i instytucji, młodzież i pedagodzy.
Kępiński Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przystąpił w tym roku do akcji „Szkoła do hymnu”, będącej kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z blisko 24 tysięcy placówek oświatowych w kraju i za granicą. Z tego też względu piątkowa akademia rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

~ bem

Więcej w nr 46 (1352) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!