Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:12
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Historia
16 Stycznia, 2019

Kępno: „Lista Schindlera” po ćwierćwieczu wraca na duży ekran

27 stycznia 2019 r. w kępińskim kinie „Sokolnia” będzie miał miejsce wyjątkowy seans filmowy. Przypominany zostanie bowiem jeden z najważniejszych obrazów w historii światowego kina, który swoją premierę miał 25 lat temu.

„Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga ukazująca historię Oskara Schindlera, niemieckiego przedsiębiorcy, który podczas II wojny światowej ocalił życie ponad tysiąca Żydów, doczekała się reedycji w jakości 4K. Moment ponownej publikacji produkcji nie jest przypadkowy – wypada bowiem w 25. rocznicę premiery i 74. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Do światowej inicjatywy uczczenia pamięci ofiar Holokaustu, która jest promowana przez United International Pictures dołączyło kępińskie kino.
- Właśnie w tę podwójną rocznicę, w Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Holokaustu, 27 stycznia 2019 roku o godz. 19:00, planujemy dołączyć do światowych obchodów i tak jak na całym świecie przypomnieć starszym i pokazać młodszym widzom „Listę Schindlera”– mówi kierownik „Sokolni” Grzegorz Leks.

Bilety w cenie 13 zł są do nabycia w kasie kina oraz przez stronę www.kinosokolnia.org.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 3 (1309) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!