Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny 21 Lipca 2019, 04:34
Dziś 24°C
Jutro 25°C
Historia
14 Listopada, 2018

Kępno: Licealiści wystąpili dla Niepodległej

Powiatowa akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się w piątek, 9 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Uroczysta akademia, na którą zaprosili starosta kępiński Witold Jankowski oraz dyrektor szkoły Danuta Stefańska odbyła się w auli liceum przy ul. Dąbrowskiego.
D. Stefańska powitała uczestniczących w niej przedstawicieli samorządu powiatowego, duchownych, dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych powiatu kępińskiego, jak również nauczycieli, rodziców i uczniów. Wspólnie odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie hymn szkoły.
W swym wystąpieniu D. Stefańska podkreślała rangę Narodowego Święta Niepodległości. - 11 listopada 2018 roku to data szczególna w historii Polski, ponieważ obchodzimy zaszczytny jubileusz 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. Dla każdego Polaka - patrioty jest to szczególna okazja do świętowania. (...) W listopadzie 2018 roku proces odzyskiwania niepodległości zakończył się upragnionym powrotem Polski na mapę świata, ale jednocześnie rozpoczął stadium umacniania, porządkowania i rozbudowy nowego państwa – mówiła dyrektor, wskazując na konieczność podtrzymywania szacunku do przeszłości oraz pielęgnowania pamięci i zadumy nad bezprecedensową historią Polski, która utraciła wolność na 123 lata. Wskazała, jak ważne jest należne upamiętnianie znanych i nieznanych bojowników o niepodległość, którzy ze swego życia uczynili ofiarę, spełniając swój patriotyczny obowiązek. - Wysiłek wielu pokoleń naszych przodków nie poszedł na marne. Tożsamość narodowa zapewnia nam istnienie, gwarantuje odrębność wśród tylu nacji na świecie – stwierdziła, apelując o odpowiedzialność opartą na świadomości, że wolność nigdy nie jest dana na zawsze.

~ bem

Więcej w nr 46 (1301) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!