Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 06:43
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Kępno: Lekkoatleci w hali

Do niecodziennej rywalizacji doszło w Hali Widowiskowo-Sportowej Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt przy ulicy Walki Młodych gościł uczestników historycznych, I Halowych Mistrzostw w Wieloboju Lekkoatletycznym Południowej Wielkopolski.

Organizatorem zmagań był Marek Kłoczaniuk. W tym martwym dla lekkoatletyki okresie postanowiono wykorzystać kępińską halę do takich konkurencji, stanowiących alternatywę dla gier zespołowych. Nie były to pełne zawody lekkoatletyczne, jakie organizowane są na Stadionie Miejskim, ale pewne elementy można było sprawdzić. W zawodach wystartowali reprezentanci szkół z dwóch powiatów – kępińskiego i ostrzeszowskiego. Bieg na 500 metrów wygrała Anna Bodula z Mikstatu. Najlepszą sprinterką (bieg na 30 metrów) została Katarzyna Łukianowska z Bralina, a Agnieszka Wodnik z Rychtala okazała się najlepsza w konkurencjach technicznych – skoku wzwyż i rzucie piłką lekarską. Wśród chłopców na dystansie 500 metrów najlepszy był Szymon Bodula z Mikstatu, na 30 metrów Daniel Możdżanowski z Kępna, a skok wzwyż wygrał Wiktor Świtoń z Doruchowa. W konkurencji rzutu piłką lekarską triumfował Patryk Balcerek z Doruchowa.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!