Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Erwiny, Henryka, Mariusza 19 Stycznia 2020, 19:19
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
14 Sierpnia, 2019

Kępno: Lato 2019 z biblioteką

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie nie zapomina o swoich czytelnikach również podczas letniej kanikuły.

W tym roku pod hasłem „Lato z biblioteką” przygotowane zostały przez bibliotekarzy atrakcje, które w lipcu miały miejsce w Kępnie, ale również w filiach bibliotecznych w Mikorzynie i Olszowie.
Mobilna Biblioteka i Letnia Czytelnia
Zorganizowana została Mobilna Biblioteka, w ramach której odbywały się wakacyjne wizyty w przedszkolach. Najmłodszych odwiedzała jedna z najbardziej lubianych bibliotekarek dziecięcych, która w atrakcyjny dla dzieci sposób, z wykorzystaniem pacynek i teatru kamishibai, zarówno przybliżała najmłodszym czytelnikom legendy, jak również czytała bajki i opowiadania.
W lipcowe środy na kępińskim Rynku można było zrelaksować się z książką w Letniej Czytelni. Bibliotekarze zapewnili wszystkim chętnym wygodne leżaki, ciekawe książki i czasopisma.
Pamiętniki, detektywistyczne zagadki i Mistrz Letnich Planszówek w Olszowie
W każdy lipcowy czwartek czytelnicy filii w Olszowie mieli okazję poznać przygody Zosi z ulicy Kociej. Dzieci bliżej przyjrzały się pamiętnikarskiemu stylowi pisania Agnieszki Tyszki, autorki książek o Zosi. Same również wykonały pamiętniki z zamiarem dokumentowania wakacji. Idąc za radą innej bohaterki serii o Zosi - cioci Maliny, która twierdzi, że kreatywność jest sposobem na radzenie sobie z codziennością, na zachwycanie się każdym dniem, na wymyślanie czegoś z niczego - wszyscy wykonali labirynty z recyklingu, które posłużą do zabawy. Razem z Zosią uczestnicy przeżyli również przygodę detektywistyczną, rozwiązując zagadki i wykonując zadania godne czytelnika, zdobyli kod otwierający kłódkę. Wakacje w bibliotece zakończył Turniej Gier Planszowych, zwycięzca którego zdobył tytuł Mistrza Letnich Planszówek. - Wiadomość o fantastycznych zajęciach prowadzonych przez panią Agatę w bibliotece w Olszowie dotarła do kępińskich dzieci, które przyjeżdżały do Olszowy, by wziąć w nich udział – podkreślają organizatorzy letnich atrakcji w bibliotece.

~ bem

Więcej w nr 33 (1339) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!