Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:19
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kępno
10 Listopada, 2017

Kępno: Kwesta dla Powstańców

Kibice kwestowali dla powstańców wielkopolskich.

Jesteśmy kibicami, ale to jednak nie wszystko. Jesteśmy i czujemy się Polakami. Fakt ten jest dla nas powodem do dumy. W związku z tym staramy się kultywować pamięć o naszych przodkach i historii Polski.
27 grudnia tego roku przypada 99. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, niepodległościowego wystąpienia mieszkańców Wielkopolski przeciw niemieckiemu zaborcy. Kibice Lecha Poznań z Kępna już od wielu lat organizują zbiórkę pieniędzy na renowacje starych zaniedbanych grobów powstańczych, które uległy zapomnieniu. Groby te znajdują się na terenie całej Wielkopolski, naszymi datkami pomagamy przetrwać pamięci o ich heroicznej walce. Dzięki tym niezłomnym żołnierzom żyjemy dzisiaj w wolnej, naszej ojczyźnie, Polsce. W tym roku ogólne konto w Poznaniu zasilimy kwotą 2095 zł. Pieniądze te zebraliśmy, kwestując przy cmentarzach parafialnych w Kępnie i Siemianicach. Wszystkim ofiarodawcom z Kępna i Siemianic, którzy przyjeżdżają na groby swoich bliskich wsparli naszą akcję składamy serdeczne podziękowania. Dzięki Wam historia o nich nie zapomni.
Chwała Bohaterom

~ Zbigniew Wełdzieński

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!