Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Damiana, Romana, Romany 24 Lutego 2020, 03:51
Dziś 11°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
6 Lutego, 2020

Kępno: Kunszt, maestria i niezwykła podróż w czasie

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Gwiazd Piłki Ręcznej w Kępnie.

W niedzielę, 2 lutego br., w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Gwiazd Piłki Ręcznej w Kępnie odbyło się kolejne wspaniałe wydarzenie, będące częścią obchodów 100. rocznicy powrotu Kępna do Polski. Z zapierającym dech w piersiach koncertem wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który z honorem popularyzuje tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. To największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim, prezentująca szeroki wachlarz zagadnień artystycznych, mający na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego ma na swoim koncie ponad 200 tournee po różnych krajach, występ przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 r., 60 tysięcy koncertów w Polsce, szereg nagrań dla telewizji i na potrzeby filmów oraz ponad 100 wydanych płyt.

~ KR

Więcej w nr 6 (1363) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!