Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 12:52
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kępno
20 Lutego, 2020

Kępno: Kto posprząta śmieci za „małym dworcem”?

W numerze 2 z 9.01.br. na łamach „Tygodnika Kępińskiego” ukazał się list kępnianina używającego pseudonimu „Samotny Wędrowiec”, w którym wskazuje on na dzikie wysypisko śmieci na torowisku za Dworcem Zachodnim. Pisze on min. - „Miasto boryka się z z przekroczonymi normami smogu i doszedł problem dzikich wysypisk śmieci, które narastają w szybkim tempie, w różnych punktach miasta. Spora ilość śmieci rozkłada się tuż za budynkiem dawnego Dworca Zachodniego PKP i bliskości przystanku PKS. W/w śmieci znajdują się około 100 metrów od zakładów drobiarskich i 50 metrów od dużego sklepu spożywczego ,,Polo”. Mało tego, tuż naprzeciw „Polo” jest zlewnia szamba, a gdy cysterna jest opróżniana, smród roznosi się zimą. Fetor latem jest nie do zniesienia. Dobra wizytówka dla turystów oczekujących na przystanku PKS. Kolejne punkty śmieci są pod mostami i wiaduktem kolejowym, poczynając od mostu przy parku oraz na dość sporej odległości w kierunku po dawnych torach kolejowych w stronę Namysłowa (przy parku, pod ogródkami, pod mostem przy cmentarzu i pod wiaduktem kolejowym za cmentarzem). (…)
Czy władze miasta i wydział środowiska są mało skuteczne? Monitowałem i osobiście z nim rozmawiałem. Obiecano mi interwencję na portalu ,,Dzień dobry w Kępnie” i jak również w wydziale środowiska, który miał zgłosić ten fakt do straży miejskiej. Ale nic w tym względzie nie zrobiono. Skończyło się na obiecankach”.

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus odniósł się w obszernym liście do redakcji do zauważonego samowolnego wysypiska śmieci (pisownia oryginalna).
W świetle pojawiających się w lokalnej prasie i mediach społecznościowych spostrzeżeń dotyczących niechlubnej wizytówki miasta jaką jest nieczynny odcinek linii kolejowej nr 307 relacji Kępno – Namysłów, a w szczególności powstających pomimo ciągłego nadzoru służb miejskich, notorycznie nielegalnych wysypisk śmieci, czuję się w obowiązku, aby wyjaśnić Państwu przyczyny obecnego stanu.

Więcej w nr 8 (1365) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ Jan
2020-02-21  /  10:38
Zgłoszony

TORY rzgrabiono a syf niech sprząta miasto na koszt podatników! !

~ Marianek
2020-02-20  /  14:48
Zgłoszony

Strasz miejska niech się weźmie do roboty bo tak nic nie robiom A biorom pieniądze za nasze