Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2018, 19:14
Dziś 15°C
Jutro 14°C
Kępno
6 Lipca, 2018

Kępno: Kropla do kropli...

Zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy Związku Strzeleckim „STRZELEC” Józefa Piłsudskiego w Kępnie.

W niedzielę, 24 czerwca br., Klub HDK PCK przy Związku Strzeleckim „STRZELEC” Józefa Piłsudskiego w Kępnie po raz trzeci organizował akcję zbiórki krwi obsługiwaną przez Regionalną Stację Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu – Oddział w Ostrzeszowie. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9.00 w pomieszczeniach Hali Widowiskowo-Sportowej im. Gwiazd Piłki Ręcznej w Kępnie.
Już od godziny 8.30 zaczęli napływać pierwsi krwiodawcy. W miejscu wypełniania ankiet oraz rejestracji przez cały czas trwania akcji ustawiały się kolejki oczekujących dawców. Podczas trwania zbiórki słyszeliśmy dużo opinii osób mówiących o tym, że nie wszystkim pasuje, aby oddawać krew w tygodniu, ponieważ pracodawcy niezbyt przychylnie patrzą na wolny dzień, który przysługuje krwiodawcy według prawa, dlatego wolą zbiórki organizowane w niedziele.
W sumie podczas trwania akcji zostało zarejestrowanych 58 osób, z czego krew oddało 45 krwiodawców, co dało łączną ilość ponad 20 litrów krwi. Zgłosiło się również czterech kandydatów na potencjalnych honorowych dawców krwi. Każda z osób, która została dopuszczona do donacji, brała udział w loterii fantowej, której główną nagrodą była kanapa ufundowana przez jednego z producentów z powiatu kępińskiego.

~ Krzysztof Owczarek

Więcej w nr 27 (1282) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!