Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 23:46
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
28 Sierpnia, 2019

Kępno: Koncert z Maastricht 2019 w Kępnie

Sobotni wieczór, 17 sierpnia br., za sprawą kina „Sokolnia” można było spędzić w niepowtarzalnym klimacie. Na entuzjastów orkiestry Johanna Straussa pod dyrekcją Andre Rieu czekało tam 130 min muzyki klasycznej.

Koncerty Andre Rieu w rodzinnym mieście artysty cieszą się wielką popularnością nie tylko wielbicieli muzyki klasycznej. Tego lata średniowieczny rynek w Maastricht jak zwykle zamienił się w salę koncertową i rozbrzmiewał między innymi niezapomnianymi walcami. Za sprawą kępińskiego kina można było uczestniczyć w tym widowisku. Kinowi widzowie mogli nie tylko wysłuchać orkiestry Johanna Straussa pod dyrekcją Andre Rieu, ale również poznać kulisy koncertu i uczestniczyć w wywiadzie z bohaterem wieczoru.
Z okazji tej skorzystały kępińskie Amazonki, które trzydziestoosobową grupą wzięły udział w retransmisji koncertu pt. „Zatańczymy?”. Muzykoterapia jest bardzo starym sposobem terapii. Nie od dziś wiadomo, że muzyka koi rany i leczy obyczaje. Obecnie muzykoterapia jest dziedziną nauki, bazującą na wiedzy m.in. z zakresu medycyny, psychologii i pedagogiki. Nie dziwi więc fakt, że Amazonki korzystają również i z takiej formy wsparcia.

~ G.G.

Więcej w nr 35 (1341) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!