Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 11:17
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
23 Marca, 2018

Kępno: Kolejne spotkanie LOWE

Warsztaty Partnerstwa Lokalnego LOWE w Kępnie – „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych”.

6 marca br. w sali Lokalnej Grupy Działania Wrota Wielkopolski w Kępnie odbyło się czwarte spotkanie doradcze z zakresu partnerstwa lokalnego, które zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie oraz Międzynarodowe Centrum Partnerstwa „Partners Network” w Krakowie. Gospodarzem spotkania była LGD Wrota Wielkopolski w Kępnie.
Głównym celem każdego ze spotkań doradczych jest budowanie partnerstwa na rzecz edukacji dorosłych w oparciu o model LOWE oraz zwiększenie dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie w powiecie kępińskim.
Tematem czwartego spotkania doradczego było: personalizacja usług edukacyjnych w LOWE w oparciu o zdiagnozowaną lukę kompetencyjną w podziale na partnerów lokalnych, monitoring i ewaluacja jakości świadczonych usług i działań LOWE oraz wypracowanie przez partnerstwo lokalnej platformy współpracy, wymiana doświadczeń i informacji z partnerami.
Spotkanie prowadziła doradca Międzynarodowego Centrum Partnerstwa „Partners Network” w Krakowie Jadwiga Olszowska-Urban, a uczestnikami spotkania byli m.in. dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwona Rataj (animator LOWE), koordynator LOWE Edyta Tecław, kierownik Kształcenia Praktycznego Ewa Jobczyk (animator LOWE), prezes Stowarzyszenia LGD Wrota Wielkopolski Grzegorz Grzunka, członek Zarządu Fundacji „Eudajmonia” Małgorzata Franczak oraz przedstawiciele szkół, gmin, instytucji, organizacji i lokalni przedsiębiorcy.
Zaproszonych gości powitali: prowadząca spotkanie J. Olszowska-Urban, E. Tecław i gospodarz spotkania G. Grzunka. Prezes LGD Wrota Wielkopolski zapoznał zebranych z możliwościami pozyskiwania środków finansowych w ramach ogłoszonego przez LGD konkursu na rozpoczęcie działalności gospodarczej – 50.000 zł, na rozwój firmy – do 100.000 zł oraz wyjaśnił techniczną stronę składania wniosków na powyższe cele. Koordynator LOWE E. Tecław podsumowała zasoby zarówno techniczne, jak i ludzkie, jakimi dysponują partnerzy LOWE. Określiła też potrzeby partnerów i ich możliwości w zakresie realizacji celów LOWE. Dziękując wszystkim za zaangażowanie w partnerstwo, podkreśliła istotę potencjału, jaki reprezentują partnerzy i ile korzyści współpraca partnerów może przynieść lokalnej społeczności.
Realizacja projektów unijnych wiąże się z koniecznością stwarzania możliwości dostępu do form edukacji również osobom niepełnosprawnym. O tym, jak wspierać niepełnosprawnych i jak przystosowywać usługi szkoleniowe dla tej grupy odbiorców, w swoim wystąpieniu omawiała członek zarządu Fundacji „Eudajmonia” M. Franczak. Natomiast prowadząca spotkanie J. Olszowska-Urban omówiła wypracowane przez partnerów platformy współpracy, wymiany doświadczeń i informacji, a także zasady monitoringu, ewaluacji jakości świadczonych usług i działań LOWE w Kępnie.

~ Iwona Rataj

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!