Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:55
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kępno
10 Listopada, 2017

Kępno: Kolejne prace nad wizerunkiem kępińskiego kina

Rozpoczyna się ostatni etap modernizacji kina „Sokolnia”.

Rozpoczyna się trzeci – ostatni – etap modernizacji kina „Sokolnia”, w ramach którego m.in. zmieniona zostanie elewacja budynku.
W pierwszym etapie zmodernizowane zostały: sala kinowa, hol wejściowy oraz toalety. W drugim wyremontowano przeznaczone na garderoby dla artystów podscenie oraz pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze. Trzeci etap dotyczy wykonania przebudowy oraz termomodernizacji budynku w zakresie robót elewacyjnych, dachowych oraz zagospodarowania terenu wokół budynku kina. Odnowiona zostanie elewacja budynku, schody zewnętrzne, pochylnie oraz powstanie plac rekreacyjny z ławeczkami. Elewacja będzie identyczna, jak hali widowiskowo-sportowej Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budowanej krytej pływalni. – Przyszła kolej na ostatni etap. Elewacja będzie miała jasny kolor z elementami limonkowymi i ciemnoantracytowowymi, podobnymi do tych, jakie zostały zaprezentowane na hali sportowej. Od strony boiska sportowego zostanie wyburzony garaż i powstanie tam miejsce, gdzie będziemy mogli się umówić, spotkać, zaczekać na seans. Hol naszego kina nie jest zbyt duży, nie byliśmy w stanie go rozbudować, a kiedy umawiamy się z przyjaciółmi do kina, nie każdy przychodzi o tej samej godzinie – warto gdzieś przysiąść, zaczekać, więc taka część zostanie wydzielona. Nie ma tutaj w żaden sposób kolizji z dojazdem do budynków „Polonii” – podkreślił wiceburmistrz Artur Kosakiewicz. – Wykonane zostaną nowe ergonomiczne schody, z dwóch stron budynku będzie wykonana termomodernizacja, doszczelniona zostanie połać dachowa, a na dachu powstanie maskownica, która ma zasłonić centrale wentylacyjne, które tam się znajdują – dodał.
Inwestorem przedsięwzięcia jest Kępiński Ośrodek Kultury. Wartość inwestycji to 1.225.280 zł brutto. Środki te pochodzą z budżetu gminy. Inwestycja realizowana będzie przez spółkę „KiK” z Ostrzeszowa – tę samą firmę, która aktualnie kończy remont hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Termin wykonania inwestycji upływa 30 czerwca 2018 r.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!