Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 10:25
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Kępno
20 Sierpnia, 2020

Kępno: Kępno poza żółtą strefą

Nie ma dużego wzrostu liczby nowych zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie kępińskim.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie informuje o sytuacji epidemiologicznej w regionie. Specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy zestawienie danych z terenu powiatu kępińskiego od początku sierpnia.
W powiecie kępińskim do tej pory zdiagnozowano 719 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (dane z 18 sierpnia br.). Wśród nich są również dzieci. Na szczęście większość zakażonych z powiatu kępińskiego jest w dobrym stanie i przebywa w izolacji domowej. Cieszy też coraz większa liczba „ozdrowieńców” – już 623 osobom z powiatu kępińskiego udało się powrócić do zdrowia. Niestety, jest również druga strona medalu – w naszym powiecie zmarło już 17 osób, u których stwierdzono obecność COVID-19.
W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 4.815 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1.411 to przypadki aktywne. 215 osób zmarło, a 3.189 wyzdrowiało.

~ KR

Więcej w nr 34 (1391) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!