Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:12
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
7 Sierpnia, 2019

Kępno: Kępiński Klub „Amazonki” nie próżnuje

Kępiński Klub „Amazonki” ciągle aktywny w prowadzeniu rehabilitacji na rzecz kobiet po mastektomii. W obliczu zagrożenia panie wybierają różne drogi: negację, bierność, ucieczkę, poszukiwanie sensu, aktywność. W Kępnie Zarząd Klubu Amazonek wybrał drogę działania, pokonywania przeszkód, inspirowania i mobilizowania do twórczych poszukiwań.

Nordic Walking jako rodzaj rehabilitacji
Wakacje sprzyjają wdrażaniu w życie ciekawych inicjatyw i wypracowanych projektów. Kępiński Klub „Amazonki” również nie próżnował w tym zakresie. 17 lipca br. zorganizował VII Marsz Integracyjny Nordic Walking. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 na boisku „Przemysław” w Kępnie i trwało do 21.00, zakończyło się wspólnym biesiadowaniem. W programie organizatorzy zaproponowali uczestnikom m.in.: rozgrzewkę, instruktaż dotyczący Nordic Walking oraz sześciokilometrowy marsz w kierunku Grębanina. Po powrocie rozpoczęto wspólne grillowanie, które – jak zwykle w Klubie – przebiegało w życzliwej i przyjacielskiej atmosferze. Od lat zadanie realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa. Integracyjny marsz jest realizacją zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. Tym razem przedsięwzięcie wdrażano w życie pod nazwą „Amazonki kochają życie”. Celem zadania jest rehabilitacja psychofizyczna kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi oraz wzrost prozdrowotnej świadomości i nagłośnienie problematyki raka piersi wśród społeczności lokalnej.

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 32 (1338) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!