Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hieronima, Palomy, Weroniki 9 Lipca 2020, 11:53
Dziś 17°C
Jutro 26°C
Kultura i oświata
14 Listopada, 2019

Kępno: Kępińscy akordeoniści z kolejnymi sukcesami

Akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. A. Tansmana w Kępnie na V. Międzynarodowych Dniach Akordeonowych w Pradze.

Od 31 października do 3 listopada br. odbywały się V Międzynarodowe Dni Akordeonowe w Pradze. W ramach tego międzynarodowego święta akordeonu odbył się konkurs zorganizowany przez „Club Tours Agentur Praha” (CTA Praha) we współpracy z Czeskim Stowarzyszeniem Akordeonowym i Wydziałem Akordeonu w Konserwatorium Praskim.
Konkurs został podzielony na 14 kategorii, w tym solistów, zespołów i orkiestr akordeonowych. To stosunkowo młoda impreza, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba uczestników z wielu krajów (ponad 100 solistów, 15 zespołów i 9 orkiestr). W konkursie udział wzięli akordeoniści z 17 państw, w tym: Czech, Polski, Rosji, Słowacji, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Austrii, Chorwacji, Węgier, Niemiec, Belgi, Norwegii, Hiszpanii i Portugalii.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 46 (1352) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!