Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 22:10
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kępno
12 Września, 2019

Kępno: „Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni frekwencją”

Konferencja, podsumowująca osiem miesięcy działalności kępińskiej krytej pływalni „Qarium”.

Kryta pływalnia „Qarium” w Kępnie została oficjalnie otwarta 18 grudnia 2018 r. Obiekt kosztował w sumie 27 milionów złotych, co budziło wiele kontrowersji, jednak cieszy się o ogromnym powodzeniem, o czym świadczy fakt, że od początku jego funkcjonowania, czyli przez 8 miesięcy, pływalnię odwiedziło ponad 115 tysięcy osób. Najwięcej klientów odnotowano na początku funkcjonowania obiektu: w styczniu – 16.541 osób, w lutym – 17.150 osób i w marcu – 16.116 osób. - Frekwencja na obiekcie pozytywnie nas zaskoczyła. Wszyscy administratorzy wiedzą, że jest to uzależnione od pogody, okresów świątecznych, my świetnie funkcjonujemy nie tylko kiedy pada, ale również kiedy świeci słońce. Wakacje były dla nas niewiadomą, jednak pomimo działającego obiektu zewnętrznego, wyniki prezentują się imponująco – podsumowuje prezes Spółki „Projekt Kępno” Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska. Dotychczas sprzedano ponad 1750 sztuk karnetów okresowych. Do popularności „Qarium” przyczyniła się też duża liczba dodatkowych atrakcji oraz zajęć: grupowych, dedykowanych, dla osób niepełnosprawnych (basen jest w pełni przystosowany), dla uczniów, możliwość wyprawienia urodzin dla dzieci czy korzystania z torów przeszkód, imprezy na obiekcie (np. walentynki, dyskoteka, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka), nauka pływania i nurkowania oraz wiele innych. Basen oferuje również atrakcyjne zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i kart lojalnościowych, a także dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, rencistów i emerytów, zasłużonych honorowych dawców krwi oraz czynnych ratowników WOPR. Jeszcze w tym roku spółka planuje utworzenie szkółki pływackiej „Qarium Kępno Team” i organizację pierwszych zawodów.
Sąsiedzi odwiedzają Kępno
Jak wynika z analiz, w pierwszym sezonie działania „Qarium” 65% osób, korzystających z obiektu, to mieszkańcy gminy Kępno, a 35% – ościennych miejscowości, w tym również miast oddalonych od Kępna o kilkadziesiąt kilometrów, jak Ostrów Wielkopolski, Namysłów, Kluczbork czy Wieluń.

~ KR

Więcej w nr 37 (1343) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!