Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Henryka, Igi, Włodzimierza 15 Lipca 2019, 22:41
Dziś 19°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
22 Marca, 2019

Kępno: Historia widziana z perspektywy XXI wieku

8 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie – podczas XV Targów Edukacyjnych – rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki pn. „Wolna i Niepodległa”. Fundatorem ciekawych nagród dla młodzieży było Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Konkurs „Wolna i Niepodległa” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie zorganizowano już po drugi. Inspiracją do rozpoczęcia tej plastycznej rywalizacji stała się między innymi setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Adresatami inicjatywy natomiast uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu kępińskiego. Konkurs spotkał się z żywą reakcją uczniów i ich opiekunów. Stąd też inicjatorki i organizatorki przedsięwzięcia: Grażyna Gatner i Beata Wylęga-Grygierzec – postanowiły kontynuować projekt.
W roku szkolnym 2018/2019 ogłoszono jego drugą edycję, tym razem pod hasłem: „II wojna światowa widziana z perspektywy młodzieży XXI wieku”. W ten sposób postanowiono uczcić osiemdziesiątą rocznicę wybuchu wojny, która przypada we wrześniu 2019 r. Tym razem konkurs zaadresowano do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i ostatniego rocznika klasy gimnazjum.
Cele przedsięwzięcia są różne. Priorytetem jest propagowanie znaczących rocznic związanych z kulturą bądź historią Polski, stąd nazwa „Wolna i Niepodległa”. Niemniej jednak ważnym zadaniem dla organizatorów stała się promocja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, stąd z kolei adresaci konkursu – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (potencjalni uczniowie szkoły). Organizatorki zwróciły się z prośbą do Zarządu Powiatu Kępińskiego - Powiat jest organem prowadzącym placówkę - o sfinansowanie nagród dla laureatów konkursu. Spotkały się z życzliwym odzewem, dzięki czemu fundatorami nagród tegorocznej edycji zostało Starostwo Powiatowe w Kępnie.

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!