Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 14:50
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
13 Czerwca, 2019

Kępno: Fotografia, taniec z ogniem, reportaże – to wszystko dzieje się w bibliot

9 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się ceremonia łącząca w sobie trzy młodzieżowe projekty, realizowane obecnie w placówce.

Przybyłych gości i realizatorów projektów powitał dyrektor biblioteki Wiesław Walas. Gośćmi młodzieży z Kępna były grupy projektowe z Programu „Równać szanse” z Wieruszowa i Bralina. Młodzież z Wieruszowa przybyła pod opieką koordynatorek: Katarzyny Idzikowskiej i Sylwii Olbińskiej. Młodzież z Bralina przyjechała z Małgosią Domagałą i Ewą Jędrysiak.
Spotkanie stało się okazją do otwarcia wystawy zdjęć młodzieży z projektu „Strefa młodych” z Programu „Równać szanse”. Zdjęcia wykonano na dwudniowych warsztatach fotograficznych, podczas których młodzież wykorzystywała mniej znane techniki fotograficzne: metodę otworkową i cyjanotypię.
W drugiej części imprezy odbył się finał projektu „Reportaż po sąsiedzku” z programu „Młodzi w akcji – kreatywne wyzwania”. - Program „Młodzi w akcji” był realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu „Szkoła ucząca się”. Naszym partnerem w tym projekcie był „Tygodnik Kępiński”- zaznacza koordynatorka projektu Natalia Wolko-Stempniewicz. Projekt „Reportaż po sąsiedzku” biblioteka realizowała już po raz drugi. Wyróżnione przez redaktora naczelnego Mirosława Łapę reportaże zostaną wydrukowane na łamach „Tygodnika Kępińskiego”. Wyróżnione reportaże: Patriotyzm niejedno ma imię Marysi Stasiaczyk, Pasje nastolatków XXI wieku Kamili Kłobus, Szpitalna 5. Kępińska przechowalnia dusz Mai Najdek, Ukraińczyk – a kto to taki? Amelii Klaczyńskiej, Życzliwość we współczesnym świecie Angeliki Broda, Nikoli Raczyńskiej, Damiana Wabnic. Autorzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Młodzież, uczestnicząca w projekcie, została zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych, który miał miejsce 11 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

~ G.G.

Więcej w nr 24 (1330) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!