Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Henryka, Igi, Włodzimierza 15 Lipca 2019, 23:00
Dziś 19°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
10 Kwietnia, 2019

Kępno: Festiwal pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”

2 kwietnia 2019 r. na długo zostanie w sercach i pamięci uczestników III Festiwalu Piosenki, zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Kępnie.

W tym dniu obchodzono dwie wyjątkowe okazje: 14. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II i Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Dzięki życzliwości księdza proboszcza Jerzego Palpuchowskiego uroczystość odbyła się w Domu Katolickim przy parafii św. Marcina w Kępnie.
Otwarcia przeglądu dokonał burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus. Festiwal, przebiegający pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”, rozpoczęto wspomnieniem o papieżu Polaku, wykonując ukochany przez niego utwór „Barka”.
Następnie na scenie zaprezentowali się uczestnicy z placówek, takich jak: Klub Seniora „Pod Żurawiem” w Kępnie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem, Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Odolanowie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Osieku. Na końcu zaśpiewali gospodarze festiwalu - reprezentanci ŚDS w Kępnie.
Festiwal miał formę przeglądu. Prezentowane były różnorodne utwory, począwszy od znanych wszystkim przebojów disco polo, poprzez klasyki, takie jak „Lubię wracać” Zbigniewa Wodeckiego czy „Wsiąść do pociągu byle jakiego” Maryli Rodowicz, aż po utwory rockowe.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 15 (1321) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!