Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 07:00
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kultura i oświata
19 Sierpnia, 2021

Kępno: Festiwal, który czerpie z kultury

Festiwal Trzech Kultur już niebawem w Kępnie. To wyjątkowe wydarzenie, związane z niezwykłymi dziejami miasta, odbędzie się 3 i 4 września br. W programie tegorocznego Festiwalu znajdzie się wiele interesujących wydarzeń. Wśród nich nie zabraknie muzyki w najlepszym wykonaniu oraz ciekawych propozycji nawiązujących do tradycji i historii Trzech Kultur.

Inauguracja Festiwalu zaplanowana została w kościele ewangelickim, gdzie 3 września br., w godzinach popołudniowych, odbędą się prelekcje historyczne o spuściźnie ewangelickiej Kępna i Ziemi Kępińskiej. Tego wieczoru dla wszystkich zagra Darek Malejonek z zespołem, który zabierze publiczność w wielokulturową podróż z chrześcijańskim przekazem.
Główne wydarzenia festiwalowe zaplanowane zostały na 4 września br. Tradycyjnie, tak jak w poprzednich edycjach, przy ul. Łazienkowej odbędzie się Modlitwa Trzech Wyznań. Z tego miejsca rozpocznie się również spacer historyczny po dzielnicy żydowskiej.
Podczas Festiwalu nie zabraknie wydarzeń muzycznych. W sobotnie popołudnie dla wszystkich zainteresowanych wystąpi Kameralna Orkiestra Filharmonii Kaliskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Klasyczny repertuar otworzy wieczór różnorodnej muzyki, cenionej zarówno przez melomanów, jak i oklaskiwanej przez szeroką publiczność.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 32 (1441) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!