Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 11:56
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kępno
28 Września, 2022

Kępno: Elektrociepłownia, synagoga i jeszcze wybory

Na briefingu prasowym burmistrz omówił, na jakim etapie są prace, dotyczące budowy elektrociepłowni, niedaleko obecnego Zakładu Odpadów w Olszowie, skutki opóźnienia przy remoncie synagogi oraz czy jest za przesunięciem wyborów samorządowych.

Od kilku miesięcy coraz głośniej mówi się o budowie elektrociepłowni, czyli instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych, gdzie wykorzystywane byłyby odpady z Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Olszowie, jako paliwo. Wyliczono wstępnie, że w gminie Kępno średnio statystyczny mieszkaniec wytwarza rocznie 436 kg odpadów. To jest materiał, który w przyszłej elektrociepłowni można spożytkować jako paliwo. Zdaniem ekologów to jest jedyna szansa na odejście od drogiego gazu i coraz droższego węgla.

~ m

Więcej w nr 39 (1498) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!