Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 20:59
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
18 Września, 2019

Kępno: Ekologia od najmłodszych lat

Gmina Kępno realizuje projekt pt. „Wyposażenie 7 przedszkoli z terenu gminy Kępno w mobilne ekologiczno-przyrodnicze pomoce dydaktyczne”.

Na realizację zadania pt. „Wyposażenie 7 przedszkoli z terenu gminy Kępno w mobilne ekologiczno-przyrodnicze pomoce dydaktyczne” Gmina Kępno pozyskała środki w wysokości 52.576,20 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Zadanie obejmuje zakup dla siedmiu przedszkoli z gminy Kępno różnego rodzaju ekologiczno-przyrodniczych pomocy dydaktycznych, które wykorzystane zostaną w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczej i kształtowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców gminy. Dla przedszkoli zakupione zostaną nowoczesne pomoce, m.in. traktujące o prawidłowej segregacji odpadów wytwarzanych w domach, diagnozujące najważniejsze skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska, takich jak: smog, zanieczyszczenie lasów, efekt cieplarniany, jak również poszerzające wiedzę z zakresu pszczelarstwa. Materiały rozwijają wiedzę z zakresu ekologii i ochrony przyrody.
Gry i plansze edukacyjne przeznaczone dla dzieci są doskonałym i ciekawym uzupełnieniem zaplecza dydaktycznego przedszkoli. Gier można używać jako narzędzi poznawczych, świetnie spełniają także rolę diagnostyczną, weryfikując poznane wcześniej zagadnienia przyrodnicze. Poprzez zabawę dzieci łatwiej przyswajają wiedzę i aktywniej uczestniczą w zajęciach z zakresu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.
Realizacja niniejszego projektu jest istotna z punktu widzenia kształtowania wśród dzieci postaw proekologicznych, poczucia moralnej odpowiedzialności za jakość otaczającego środowiska społecznego i przyrodniczego, gotowość do aktywnego uczestnictwa w działalności na rzecz ochrony i ulepszania otaczającego środowiska oraz zamiłowanie do przyrody ojczystej.
Celem niniejszego projektu jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców gminy Kępno poprzez kształtowanie świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego, miłości i szacunku dla różnorodnych form życia, właściwych, aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony. Projekt przyczyni się do wzrostu i właściwego kształtowania świadomości i kultury ekologicznej oraz rozwoju zainteresowań przyrodniczych wśród przedszkolaków oraz i kształtowania ich postaw proekologicznych.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!