Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 16:20
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Policja i straż pożarna
10 Kwietnia, 2019

Kępno: Dwie osoby potrącone na „pasach”

Tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe na ul. Solidarności w Kępnie.

W środę, 3 kwietnia br., około godziny 20.00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Solidarności w Kępnie. Doszło tam do potrącenia przez samochód osobowy dwóch pieszych – 68-letniej kobiety i 71-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca citroenem, 44-letnia mieszkanka Kępna, nie zachowała należytych środków ostrożności i potrąciła na przejściu dla pieszych dwie osoby.
Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie. - Poszkodowane osoby znajdowały się na jezdni, jedna z nich była nieprzytomna. Na potrzeby akcji zablokowano ruch w obu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz pomocy w udrożnieniu ruchu po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję – relacjonuje mł. kpt. Paweł Michalski z KP PSP Kępno.

~ Oprac. KR, fot. KP PSP Kępno

Więcej w nr 15 (1321) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!