Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 06:29
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Kępno
27 Lipca, 2022

Kępno: Dotacje na ekologiczną edukację

Gmina Kępno pozyskała środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację dwóch ekologicznych projektów.

Kępiński samorząd pozyskał środki finansowe w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację dwóch projektów. 7 lipca br. zastępca burmistrza miasta i gminy Kępno Krzysztof Godek, przy kontrasygnacie skarbnika Jarosława Ciesielskiego, podpisał umowy dotacyjne. WFOŚiGW w Poznaniu reprezentowała Aleksandra Durkowska – zastępca prezesa Zarządu.
Pierwszy z dofinansowanych projektów – „Zielony Alfabet Gminy Kępno, czyli cykl audycji radiowych o tematyce ekologicznej” – zakłada realizację cyklu audycji radiowych o ekologii i ochronie środowiska. W audycjach poruszane będą kwestie związane m.in. z gospodarką odpadami, ochroną wód, bioróżnorodnością ekosystemów, ochroną powietrza i powierzchni ziemi. Kwota dotacji pozyskanej na to zadanie to 48.825,00 zł.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 30 (1489) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!